FC Barcelona - Juventus. Szczęsny żartuje z Lewandowskiego: nawet nie oddałeś strzału na bramkę

FC Barcelona ma za sobą kolejny mecz sparingowy przed nowym sezonem.

Tym razem rywalem klubu z Katalonii był Juventus.

Na boisku był remis 2:2, a gole strzelali Ousmane Dembele dla Barcelony i Moise Kean dla Juventusu.

Robert Lewandowski rozegrał swój drugi mecz w barwach FC Barcelony.

Tym razem w starciu z Juventusem wystąpił przez nieco ponad godzinę, ale to nie Polak błyszczał najbardziej na boisku.

Prawdziwą gwiazdą tego starcia był Ousmane Dembele. Francuski skrzydłowy strzelił jeszcze przed przerwą dwa gole, a oba były wyjątkowej urody.

I właściwie niemal bliźniaczo do siebie podobne. Dembele dwukrotnie przedryblował kilku rywali na prawej flance,

w pole karne, by następnie pokonać Szczęsnego – z tą różnicą, że przy pierwszym golu strzelał prawą nogą, a za drugim razem użył do uderzenia lewej stopy.

Juventus jednak dwukrotnie zdołał doprowadzić do remisu, a obie bramki zdobył Moise Kean.

Najpierw wykończył z bliska dobrą wrzutkę Cuadrado, a w drugiej połowie zwieńczył ładną kontrę turyńczyków.

Lewandowski grał przez 63 minuty i został zmieniony przez Memphisa Depaya.

Dwukrotnie strzelał na bramkę Juventusu – raz głową, raz z dystansu, ale nie trafił celnie.

Po drugiej strony Wojciech Szczęsny wystąpił tylko w pierwszej połowie, a w drugiej bronił już Mattia Perin.